Rezultate obţinute la olimpiadele şcolare pe parcursul anului 2015-2016
Rezultate obţinute la fazele naționale - 2015-2016
Nr. crt. | Disciplina | Nume | Clasa | Profesor | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|
1 | Matematică | Ciceu Denis-Florin | a VII-a A | Bretan Andrei | Medalie de aur, menţiune MECS |
2 | Matematică | Talpoş Carina-Maria | a VII-a A | Bretan Andrei | Bronz SSMR |
3 | Matematică | Zaharie Oana-Denisa | a VII-a A | Bretan Andrei | participare |
4 | Matematică | Zelina Mihai | a XI-a A | Boroica Gabriela | participare |
5 | Olimpiada de lingvistică | Horvat-Marc Andreea | a VIII-a A | Ghita Florentina | participare |
6 | Limba germană | Sacaci Crysta-Maria | a IX-a A | Gherna Beatrice | Locul III, proiect |
7 | Limba germană | Pop Raluca | a X-a H | Pîrvu Gabriela | Locul I, proiect |
8 | Limba germană | Huţanu Daria | a XI-a A | Pîrvu Gabriela | Locul I, proiect |
9 | Astronomie şi astrofizică | Donca Anand | a VI-a B | Stoian Lucian | participare |
10 | Astronomie şi astrofizică | Cardos Raul-Andrei | a VI-a A | Stoian Lucian | participare |
11 | Astronomie şi astrofizică | Koblicica Vlad | a VI-a A | Stoian Lucian | participare |
12 | Astronomie şi astrofizică | Filip Mihai-Ioan | a VIII-a B | Stoian Lucian | Mențiune MECTS, calificare lot lărgit, medalie de aur |
13 | Astronomie şi astrofizică | Buciuman Ionuţ-Ovidiu | a IX-a A | Stoian Lucian | Medalie de argint |
14 | Astronomie şi astrofizică | Cuceu Iuliu-Daniel | a IX-a A | Stoian Lucian | Medalie de argint |
15 | Astronomie şi astrofizică | Kelner Alex-Andrei | a IX-a A | Stoian Lucian | Medalie de argint |
16 | Astronomie şi astrofizică | Ignat Cristian-Cătălin | a XII-a A | Stoian Lucian | Mențiune de onoare |
17 | Astronomie şi astrofizică | Ungur Bogdan-Paul | a XII-a A | Stoian Lucian | Medalie de bronz |
18 | Chimie | Stan Damian | a IX-a G | Covaci Magdalena, Radu Margareta | participare |
19 | Raluca Ripan | Zaharie Oana-Denisa | a VII-a A | Covaci Magdalena, Bud Ionel | participare |
20 | Biologie | Crişan Florina-Lia | a XII-a H | Podină Denisa | participare |
21 | Geografie | Buia Theodor | a V-a A | Grad Viorica | participare |
22 | Geografie | Măhălean Laurenţiu | a X-a G | Cardoş Laura | premiu special |
23 | Educaţie tehnologică | Balog-Ciegler Thomas | a V-a B | Butoi Valentina | participare |
24 | Ştiințele Pământului | Moraru Emanuel | a XI-a B | Mărieş Gabriela, Covaci Magdalena, Grad Viorica, Matiaş Carmen | participare |
25 | TIC | Baczur Richard | a IX-a E | Bonto Alina | Medalie de argint |
26 | TIC | Cioci Gabriel-Grigore | a X-a D | Diaconescu Adriana | participare |
27 | TIC | Pinte Ionuţ-Andrei | a XI-a D | Mureşan Ioana-Claudia | participare |
28 | TIC / Secțiunea C# | Bumbaş Antoniu-Ionuţ-Vasile | a XII-a D | Diaconescu Adriana | Menţiune, medalie de argint |
29 | Informatică | Goteciuc Gabriel | a XI-a A | Albu Dumitru | participare |
30 | Informatică | Mihali Mara | a XI-a A | Albu Dumitru | participare |
31 | Acadnet / Secțiunea Calculatoare | Szeleczki Patrick-George | a IX-a C | Albu Dumitru | participare |
32 | Infoeducația | Manu Alex, Covaci Alexandra | a XI-a C | Maidan Alin | locul 5 |
33 | Educație fizică și sport (tenis de masă) | Covalcic Paula | a XII-a H | Catricicău Adrian | participare |
34 | Educație fizică și sport (atletism) | Hecico Alexia | a IX-a B | Dan Ioan | menţiune |
35 | Religie greco-catolică | Moraru Emanuel | a XI-a B | Şimonca Mihai | participare |